Şeker Yatırım İnternet Şubesi
Ana Sayfa | Bölge - Şube ve Seans Salonları | Site Haritası | İletişim | Şikayet Uyuşmazlık Bildirimi | English
Hizmetler - Yatırım Fonları
Pay Senedi SWEET Sabit Getirili Menkul Kıymetler
Kurumsal Finansman Vadeli İşlemler Piyasası Portföy Yöneticiliği
Kaldıraçlı İşlemler (ŞekerFX)

 

 

Şeker Portföy Para Piyasası Fonu

 

Portföyünün tamamı devamlı olarak, vadesine en fazla 184 gün kalmış likiditesi yüksek para ve sermaye piyasası araçlarından oluşur. Portföyünün günlük olarak hesaplanan ağırlıklı ortalama vadesi en fazla 45 gün olacaktır. Ağırlıklı olarak kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına ve ters repo işlemlerine yatırım yapar. Düşük risk ve hızlı likidite sağladığından nakit yönetimi amacına uygundur. TEFAS’ta işleme açık değildir.

       

Şeker Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

 

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak yerli kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılacaktır. Fon portföyünün aylık ortalama vadesinin 25 ila 90 gün arasında olması gerekmektedir. Vadeye kalan gün sayısı hesaplanamayan varlıklar fon portföyüne dahil edilemez. Düşük risk alarak sabit getirili menkul kıymetlerin getirilerinden faydalanmak isteyen yatırımcılar için uygundur. TEFAS’ta işleme açık değildir.

 

Şeker Portföy Borçlanma Araçları Fonu

 

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak yerli kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılacaktır. Fon portföyünün ortalama vadesi piyasa koşullarına göre belirlenecektir. Kamu ve özel sektör tarafından ihraç edilen orta veya uzun vadeli borçlanma araçlarından oluşan bir portföye yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygundur. TEFAS üzerinden sunulmaktadır.

    

Şeker Portföy Karma Fon

 

Fon portföyünün tamamı  Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetleri ile kamu ve özel sektör borçlanma araçlarından oluşur ve her birinin değeri fon toplam değerinin %20’sinden az olamaz. Hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymetlere aynı anda yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygundur. TEFAS üzerinden sunulmaktadır.

 

Şeker Portföy Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)

 

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine yatırılacaktır. Yüksek getiri hedefleyen ve bunun yanında risk de alabilen yatırımcılara yönelik bir yatırım fonudur. Hisse Senedi Yoğun Fon olması sebebiyle fon paylarının alım satımından kaynaklanan gelirler %0 oranında stopaja tabidir. TEFAS üzerinden sunulmaktadır

 

Şeker Portföy Altın Fonu

 

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak borsada işlem gören altın ve altına dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Altına dayalı yatırımlar ile istikrarlı ve sürekli gelir sağlanması hedeflenmektedir. Altın yatırımı yapmak isteyen ve bunun yanında risk de alabilen yatırımcılara yönelik bir yatırım fonudur. TEFAS üzerinden sunulmaktadır.

 

 

 

 

Detaylı bilgi için : www.sekerportfoy.com.tr

 

 
 
menü Piyasalar Araştırma Kurumsal Hizmetler Hesap Aç Bilgi Merkezi