Şeker Yatırım İnternet Şubesi
Ana Sayfa | Bölge - Şube ve Seans Salonları | Site Haritası | İletişim | Şikayet Uyuşmazlık Bildirimi | English
Hizmetler - Sabit Getirili Menkul Kıymetler
Pay Senedi SWEET Yatırım Fonları
Kurumsal Finansman Vadeli İşlemler Piyasası Portföy Yöneticiliği
Kaldıraçlı İşlemler (ŞekerFX)

Tahmin etmeyin!

Şeker Yatırımla Tasarruflarınızın Geleceğini Bugünden Bilin


Sabit Getirili Menkul Kıymetler
Şeker Yatırım, sahip olduğu uzman kadrosuyla bireysel ve kurumsal müşterilerinin tahvil, bono ve repo işlemlerini en etkin şekilde yerine getirmektedir.   Sabit getirili menkul kıymetlerin en önemli özelliği, vade sonuna kadar elde tutulduğu zaman yatırımcı için risksiz, sabit bir getiri sağlamalarıdır.  

Tahvil-Bono  
Bir yıldan kısa vadeli Borçlanma piyasası araçları bono, bir yıldan uzun vadeli olan Borçlanma piyasası araçları ise tahvil olarak adlandırılır. Uzun yıllar sadece devlet tahvili ve bonolarının işlem gördüğü Borçlanma araçları piyasasının gösterdiği gelişmeye paralel, son dönemde özel sektör tahvil ve bonoları da piyasada yerini almıştır.   Şeker Yatırım’da 100 TL ve üzeri tüm bakiyelere tahvil-bono alım-satım imkanı bulunmaktadır. Tahvil-Bono alım satımı, Internet Şubemiz aracılığı ile BIST Tahvil Bono Piyasasının aynı gün valörlü işlemler için açık olduğu saat 14:00’e kadar yapılabilirken, Şekerbank T.A.Ş. Şubeleri aracılığıyla saat 15.30’a kadar işlem yapılabilmektedir. Şeker Yatırım tarafından alım işlemi gerçekleştirilen bu kıymetlerin saklaması müşterilerimiz adına MKK nezdinde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Repo
Piyasada işlem gören tahvil ve bonoların vadeleri yatırımlarınız için uygun olmadığı durumda Repo, ihtiyacınızı karşılayacak olan en uygun yatırım aracıdır. Repo, yatırımlarınızı bir günden başlayarak değişen vadelerde değerlendirmenizi sağlar. Yatırımlarınızı her gün repoda değerlendirebileceğiniz gibi aynı zamanda repoyu bir diğer yatırım işlemi öncesinde bekleme yatırımı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin; satın aldığınız hisse senedinin bedelini iki iş günü sonra takasa yatırmanız gerekmektedir. Bu iki günü repoda değerlendirebilirsiniz. Şeker Yatırım'da 1000 TL ve üzerindeki tüm bakiyeler günlük olarak otomatik repoda değerlendirilir. Repo işlemleri, İnternet Şube aracılığı ile 15:00’e kadar, Şekerbank T.A.Ş. Şubelerinden de Şeker Yatırım aracılığı ile saat 16.00’ya kadar gerçekleştirilebilir.

 
 
menü Piyasalar Araştırma Kurumsal Hizmetler Hesap Aç Bilgi Merkezi