Şeker Yatırım İnternet Şubesi
Ana Sayfa | Bölge - Şube ve Seans Salonları | Site Haritası | İletişim | Şikayet Uyuşmazlık Bildirimi | English
Hizmetler - Portföy Yöneticiliği
Pay Senedi SWEET Sabit Getirili Menkul Kıymetler
Yatırım Fonları Kurumsal Finansman Vadeli İşlemler Piyasası
Kaldıraçlı İşlemler (ŞekerFX)

Portföy Yöneticiliği

Portföy yöneticiliği sermaye piyasası araçlarından oluşan portföylerin müşterilerle yapılacak portföy yönetim sözleşmeleri çerçevesinde vekil sıfatı ile yönetilmesi faaliyetidir. Şirketimiz 1997 yılından itibaren Sermaye Piyasası Kurulu’nun verdiği Portföy Yöneticiliği yetkisine sahiptir.

Şekerbank A Tip Değişken Fon, Şekerbank B Tipi Likit Fon, Şekerbank B Tipi Tahvil Bono Fonu ve Şeker Yatırım B Tipi Değişken Fon’un portföylerinin yönetimi Şeker Yatırım tarafından yürütülmektedir.

Şeker Yatırım, bireysel ve kurumsal müşterilerine sunduğu portföy yönetimi hizmeti kapsamında;

• BIST Tahvil ve Bono Piyasası’nda,
• BIST Repo Piyasası’da,
• BIST Hisse Senetleri Piyasası’nda,
• VOB Vadeli İşlemler Piyasası’nda,
• Döviz ve eurobond piyasalarında,

yatırımlar yapmakta ve bu yatırımları yönetmektedir.

Portföy yönetimi hizmeti bir “portföy yönetim sözleşmesi” çerçevesinde yürütülmektedir. Sözleşme imzalanırken, müşterinin yaş, gelir, meslek bilgi gibi kişisel bilgileri yanında vade, risk ve getiri tercihleri de dikkate alınarak en uygun strateji tercih edilmektedir. Şeker Yatırım, farklı tercihlere göre farklı portföy stratejileri önermektedir. Ancak müşterilerine tamamen kendi tercihlerine göre bir portföy stratejisi şekillendirme seçeneğini de sunmaktadır.

Portföy yönetimi hizmeti sayesinde müşteriler hem kendi kişisel tercihlerine bire bir örtüşen bir yatırım stratejisi oluşturma imkanı elde etmekte, hem de bu stratejiyi uygulamak için profesyonel yönetim hizmeti almaktadırlar.

Portföy Yönetimi kapsamında, yatırım fonlarında mevzuat ve iç tüzük, müşteri portföylerinde, mevzuat ve müşteri genel talimatı çerçevesinde, yatırım kararları alınmaktadır. Yatırım kararları alınırken, bilgi akışı için Araştırma kaynaklı rapor ve analizler referans alınmakta, kısa vadeli piyasa dalgalanmalarından ziyade orta-uzun vadeli mikro ve makro verilere dayalı stratejiler tercih edilmektedir. Yatırım kararlarını uygulamasında ise en hızlı ve etkin veri ve emir iletim sistemleri kullanılmaktadır.

İletişim

E-Posta: skyportfoy@sekeryatirim.com.tr
Telefon: +90-334 33 33 (Dahili: 273)
Fax: +90-212-334 33 34

 
 
menü Piyasalar Araştırma Kurumsal Hizmetler Hesap Aç Bilgi Merkezi